Po vydařené jarní části běžecké sezóny korunované osobními maximy na deseti kilometrech i maratonské distanci přišel čas příprav na jeden z posledních silničních závodů tohoto roku – půlmaraton v Olomouci. Závěr přípravy ve znamení rychlosti jsem si zpestřil dvěma pětikilometrovými závody.

13.6.2018 Pražská štafeta – Bank Cup (5km), čas 00:17:52, 2. místo

Pražská štafeta Závod, který se koná v pražské Stromovce. Vyrážím z Olomouce s ambicí běžet 5 km pod 18 minut a dopomoci tak áčkové štafetě BKČS zvítězit v Bank Cupu – kategorii pro všechny banky. První cíl se mi, i přes zhruba sto metrů kratší trať, splnit daří. Druhý už ne. I přes vynikající výkon Petra, který naši štafetu rozbíhal a svůj úsek zaběhl pod 17 minut (!), krásné a vyrovnané výkony Pasíka (18:14) i Vaška (18:12), dobíhám do cíle na celkovém pátém místě a až druhém místě v rámci Bank Cupu. Po slavnostním vyhlášení zaháníme smutek vynikající italskou zmrzlinou.

20.6.2018 Olympijský běh – Zlín (5km), čas 00:18:21, 9. místo (8. místo v kategorii)

Olympijský běh Největší běžecká akce v České republice na počest Mezinárodního olympijského dne. Já se na počest nejlepšího atleta naší historie, čtyřnásobného olympijského vítěze, vydávám do Zlína na stadion, kde svoji kariéru začínal. Krásný nově zrekonstruovaný stadion mě „vítá“ tropickou třicítkou. Ihned po startu si tak raději vykročím do vedlejší dráhy, nechám se předběhnou rychlejšími závodníky, a zařadím se zpátky do balíků závodníků běžících tempem na hranici výsledných 18 minut. Po prvních dvou set metrech mě čeká ještě 12 kol. Všechny kola běžím vcelku vyrovnaně, ale až na poslední kolo bohužel pomalu, což opravdu není zpráva, kterou jsem chtěl tři dny před půlmaratonem slyšet.