26.3.2016 Mattoni FreeRun: závod (5km), čas 0:18:57, 6. místo

logo

S běžeckou skupinou Mattoni FreeRun mě seznámil Marek. Pravidelně se scházejí v úterý a čtvrtky v Komenského sadech, kde pomáhají s běháním začátečníkům. Na Bílou sobotu si pak pro širokou veřejnost přichystali závod na 5 kilometrů. Povedl se jim.

Mattoni FreeRun: závod

Pár minut před 11 vyzvedávám startovní číslo. Nedaleko památníku Rudé armády už panuje čilý ruch, rodinný závod je v plném proudu. Rozklusávám se. V rychlém sledu pak následuje focení, zdravení s kamarády, představení nového trenéra, hromadná rozcvička, odběh na malou a přesun na startovní čáru.

Prásk! Jak splašení zajíci peláší k metě prvního kilometru vedoucí skupina šesti závodníků. Uzavírám ji, ale když zkontroluji mezičas na prvním kilometru (3:25 min/km), rychle se rozloučím s myšlenkami na pódiové umístění a zpomalím. Druhý kilometr sice ještě protínám v mezičase lehce nad 7 minut, ale tuším, co v následujících minutách přijde.

DSC_8334dfoto: Dana Fojtíková

Zakyselení svalů, tuhnutí, krize. Na třetím kilometru se nechávám doběhnout chytřejším závodníkem (rozuměj – ten, kdo nepřepálí začátek), srovnávám tempo a držím se ho až do cílové rovinky, kde inspirován závěrečnou famózní dvoustovkou Kuby Holuši rozhoduji o svém umístění.

Rada na závěr: chcete-li si umět rozvrhnout rovnoměrné tempo na celých pět kilometrů, přijďte si v úterý nebo čtrvtek od 17 hodin zaběhat zdarma pod vedením trenéra do Komenských sadů. Sraz je u brány, třeba se potkáme 🙂

FreeRun Ostrava