29.12.2017 Czech Ultra Trail Tour Beskydy (41km; D+ 1826m), čas 05:52:00, 9. místo

Závěr trailové série CUTT obstaral závod po horských pěšinách v Beskydech. Termín mezi svátky přímo vybízel ke zpestření zimní přípravy. Počasí již o něco méně. V noci před závodem napadlo 40 centimetrů nového sněhu.

První část závodu vedla z Trojanovic po úbočí Nořičí hory, Velké a Malé Stolové do Čeladné. Díky čerstvému sněhu se z běžeckého tempa stalo brzy tempo expediční. Běžím hned za čelem závodu a spolu s ostatními prošlapávám v podstatě celou trasu. Prvních 20 kilometrů tak zvládám zhruba za 2 hodiny a 20 minut.

Druhou polovinu závodu „zpestřují“ dvě táhlé stoupání. První vedlo z Čeladné k rozcestníku Polana. Bylo kratší, ale s hlubokým sněhem. Abych se v závodě trápil ve sněhu téměř až po kolena, to jsem opravdu ještě nezažil. A nebyl jsem sám. Na jediné občerstvovací stanici na Kociánce několik závodníků vzdává.

Druhé a delší stoupání vedlo po běžkařské Beskydské magistrále na Pustevny. Běželo by se lépe, kdybych zhruba v polovině kopce nepotkal rolbu. Již prošlapaná a udupaná cesta se tak rázem změnila na čerstvě upravenou plochu pro bruslení. Boj s propadáním na sněhu tak začíná nanovo.

Na hřebeni nazouvám nesmeky, zbývá již seběh do cíle v Trojanovicích. A v něm radost z celkového 9. místa a absolvované porce kilometrů v zasněžených Beskydech.