12.5.2018 Jarní Kubánkov (15,5km; D+ 600m), čas 01:14:00, 12. místo (8. místo v kategorii)

Závod v krásném prostředí Palkovických hůrek pořádaný hobíky z Běžeckého klubu Kubánkov. Kdokoliv, kdo Jarní či Podzimní Kubánkov běžel, si závod chválil. Oprávněně. Nejen díky nádherné a náročné trati, ale především kvůli úžasné atmosféře.

Šestnácti kilometrová trať s převýšením zhruba šest set metrů u mě nevzbuzovala po Mistrovsví ČR v SkyMarathonu hrůzu, ale opak byl pravdou. Tři intenzivní stoupání, běhavé nakloněné roviny a závěrečný prudký technický seběh udělali své. Už po necelém prvním kilometru nás čekala sjezdovka a když mě v polovině předbíhal Tomáš „Macek“ Maceček, který běžel vedlejší závod se startem o pět minut za námi… Klobouček.

foto: Tomáš Macek

Na devátém kilometru v nejvyšším bodě závodu na vrcholu Kubánkov mi hlásí průběžné 14. místo. V seběhu do toho dávám všechno a předbíhám dva závodníky. Při posledním stoupání na Ostružnou pak cedím krev a následný technický seběh už běžím vyloženě stylem hop nebo trop.

foto: Lukáš Podolák

Poslední kilometr do cíle přes vesnici Chlebovice se zdá nekonečný, ale organizace po doběhu je naprosto úžasná. Doplňuji sílu ovocem, se startovním číslem si jdu pro polévku i zkusit štěstí v tombole. Sluneční paprsky podtrhují nádherný běžecký den 🙂