24.6.2015 Olympijský běh (10,35km), čas 0:41:56, 23. místo (16. místo v kategorii)

Olympijský běh logo

Můj běžecký deník by nebyl kompletní, kdybych si do něj nezapsal vzpomínku na Olympijský běh. Zvláště, když šlo o závod, který mě dostal do hlavní sportovně-zpravodajská relace České televize Branky, body, vteřiny.

Přes 25 tisíc lidí se v červnu v celé republice vydalo na různé tratě Olympijského běhu. Nechyběl jsem, i když se o to v prodejně T-Mobile při výdeji startovních čísel vehementně snažili. Nemohli mé číslo najít, takže mi místo toho přidělili startovní číslo jiného závodníka a jako skrytou omluvu (či omyl) i další startovní číslo na poloviční trať.

Jenže jakou trať já teď poběžím? Mé dilema vyřešil na startu elegantně (pravá nebo levá ruka?) tréninkový parťák Marek a já tak mohl číslo na 5km závod darovat pozdějšímu stříbrnému kamarádovi Petrovi.

Běh olymp. dne 1

Nebudu se sáhodlouze vypisovat, protože po týdenním lenošení na převážně rovinaté Maltě jsem si závod na kopcovité dvoukolové trati protrpěl od začátku až do konce. Zvláště, když se z avizované 10km trati vyklubala trať náročnější a delší (10,35km). Jediný úsek, kde se mi běželo opravdu dobře, byl pro mnohé těžký a prudký seběh v Plesné. Zde jsem to, jak je mým dobrým zvykem, valil hlava nehlava.

Cílovou pásku na baseballovém stadionu ostravských Arrows jsem proťal jako 23. závodník v čase 0:41:56. Ostuda. O to více mě překvapily večerní Branky, body, vteřiny. Příště už žádost o rozhovor na kameru neodmítnu.


Zdroj: Česká televize