23.5.2015 Půlmaraton Karlovy Vary – štafeta (3 x 5km + 1 x 6,0975km), čas 01:20:40, 1. místo

RunCzech

Předzávodní průvodce sliboval dramatický souboj štafet profesionálních sportovců: volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko a hokejistů HC Energie Karlovy Vary. Zřejmě i proto žádný novinář nevěnoval pozornost, když si své startovní čísla vyzvedával černý kůň závodu Běžecký tým České spořitelny.

Do závodu už zbývalo jen posledních pár hodin, když náš zahraniční závodník prohlásil “Mám-li v cíli rychle býti, pizzu na talíři teď musím míti!”.

Rozkaz kapitána zněl jasně – kdo je v Karlových Varech poprvé, musí si nastudovat, kde se může v případě chybějící občerstvovací stanice, napít z místních minerálních pramenů.

Na start půlmaratonu jsme nominovali naši africkou posilu – Pasiho! První úsek štafety zvládl za vynikajících 19 minut a 11 vteřin! A po doběhu, vědom si svého běžeckého talentu, rozdával na občerstvovačce vodu těm méně talentovaným – nám Evropanům.

Na druhém úseku mezitím Petr jako predátor instinktivně lovil zbylé dvě štafety, které Pasi dobrosrdečně nechal před sebou. Po 18 minutách a 59 vteřinách předával (nepozvracen) štafetu na… prvním místě!

Kapitán Jirka, zosobnění zkušeností tvrdíc “Kdo trénuje podvádí!”, nepustil před sebe na nezáživném třetím úseku žádnou štafetu a navíc si zaběhl svůj osobní rekord na pět kilometrů! Gratulujeme!

Poslední úsek běžel benjamínek týmu Tom. Zvládl tíhu odpovědnosti? Nenechal se předběhnout?

Plně soustředěn, pamatujíc si ze tří lázeňských kolonád – pouze jednu, hlasitě řvouc při posledním stoupání, dovedl štafetu do cílové rovinky, kde se k němu připojil kompletní A tým Běžeckého klubu České spořitelny, aby mohl triumfálně demonstrovat své vítězství i na druhém půlmaratonském závodě běžecké série RunCzech.

V ten moment je zaplavil pocit velké radosti, štěstí a psychické pohody. Dokázali to!

“A bude pohár?”, ptal se Tom. “Nejen pohár! Na slavnostní vyhlášení do hotelu Thermal si můžete vzít i tahle slušivá trička!”, odvětil kapitán Jirka.

V bouřlivé atmosféře poté Petr přebíral pohár – fanoušci skandovali a fotografové se předháněli, kdo získá lepší snímek vítězů půlmaratonské štafety v Karlových Varech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA