9.4.2016 RUNGO razovitý běh (6,8km), čas 0:28:08, 13. místo (10. místo v kategorii)

Necelé dva týdny do termínu odevzdání diplomové práce, povinností až nad hlavu, ale tenhle závod jsem si nemohl nechat ujít. Rychlá trailová trať hned za domem v Bělském lese slibovala krásný zážitek. Ten navíc ještě umocnilo chladné a deštivé počasí.

Ráno se oblékám do závodního, přes hlavu přetahuji nepromokavou bundu, nazouvám inovejty a dva kilometry na start klušu. Při prezenci vyhlížím Edu, Maroše (pozdějšího vítěze nejmladší kategorie) a tréninkového parťáka Marka, který závod dostal ode mně k narozeninám.

IMG_20151215_222839
IMG_20151215_222851

Prvních pár set závodních metrů běžím s Markem, abych nepřepálil tempo (jak mám ve zvyku). Jenže po zjištění průměrného tempa se ve mně stejně probouzí závodník se vším všudy a začínám zrychlovat a předbíhat první běžce. Trať vede do kopce, rozbahněné úseky lesem střídají zpevněné cestičky, a já se usmívám. Trať vede nejkrásnějšími místy v lese – kolem kapličky Panny Marie Lurdské a přímo přes nedaleký dřevěný mostek.

Využívám znalosti tratě a před největším stoupáním předbíhám další běžce (aby mě nezdržovali). Z kopce to pak pouštím hlava nehlava, bahno se mi lepí na lýtka, cíl se blíží. Při seběhu kolem bývalých kasáren předbíhám běžce, kterého jsem se držel zhruba poslední kilometr. V rychlosti domlouvám spolupráci – mezičas je dobrý, ale když si pomůžeme, bude ještě lepší. Nasazuju tempo a… do cíle dobíhám jako 13 závodník. Mokrý, ale šťastný.

RUNGO razovitý běh 1