Je konec února a to znamená, že přípravy na běžeckou sezónu 2016 jsou v plném proudu – chtěl bych napsat. Nejsou. Trénuji teprve 4 týdny a marně hledám ztracenou fyzičku (a s obdivem pozoruji tréninkové dávky Marka) V září mi předčasně ukončil sezónu lékař. Diagnóza? Tříselná kýla. Ze dne na den jsem musel přestat sportovat. Žádný závod, žádné klubové soustředění v Drážďanech, žádný podzimní trail pro radost. Naopak v rychlém sledu následovala operace a dvouměsíční rekonvalescence. S prvním vdechem anestetik na operačním sále odešla má fyzička neznámo kam.

Lysacup: časovka z hotelu Petr Bezruč

Lysacup: časovka z hotelu Petr Bezruč

Počátkem ledna se vracím na ovál. Loudám se. Osm kilometrů absolvuji hlemýždím tempem 7 min/km. Marek se nudí, ale já to rychleji nezvládnu. Už tak mi srdce zběsile buší a já sotva popadám dech. Doma házím boty do kouta. Raději se budu připravovat na státnice, než se takhle trápit. Proč vlastně?

Je konec února a za sebou mám týdenní soustředění v Rakousku. K dnešnímu dni mám odběháno, odběžkováno, odlyžováno a odplaváno přes 400 kilometrů. Před sebou 9 důvodů, proč trénovat dál.

9.4.2016 Rungo razovitý běh
16.4.2016 Pardubický půlmaraton
19.4.2016 Pražská štafeta
25.6.2016 Olomoucký půlmaraton
20.8.2016 Jesenický půlmaraton
11.9.2016 Ostravský půlmaraton
25.9.2016 Běchovice – Praha
8.10.2016 Ondřejnický SkyRace
13.11.2016 Starobělské Lurdy

Bude to rok ve znamení splnění účastnického limitu na mistroství republiky v půlmaratonu stanovený na 1:25:00, ale i návratu k trailům a pokukování směrem k závodům v horách. Dále plánuji běhat i další víceméně přípravné závody v okolí (Jarní desítka v Kravařích, Desítka okolo komína ve Valašském Meziříčí, Běh mezi náměstími ve Frýdku-Místku).

běžkování v Rakousku

běžkování v Rakousku

Maraton žádný. Bojím se, že bych nepokořil magickou hranici tří hodin a ani nesplnil účastnický limit na maraton v Bostonu, ale opět ho pouze dokončil v křeči. A taky chci mít co běhat až mi bude třicet, vytrvalost prý přichází s věkem.